Dwie Polski, dwie narracje

Czy obecna wojna dyplomatyczna z Izraelem będzie fatalna i dla Izraela i dla Polski i jak to wszystko później naprawić?

Tutaj emocjonalnie opisałem, jak Izrael śmie nas atakować dzisiaj:

Dumna Polska, a dzisiejszy Izrael


Jednak większym problemem dla nas jest granie opozycji na rzecz wewnętrznych korzyści. Dziś Izrael pokazuje, że atak na Polskę to cel nadrzędny w obecnej u nich kampanii wyborczej. Czy obecnie tam rządzący, czy opozycja, każdy zgodnie atakuje nasz kraj i chce ugrać dla siebie kosztem Polski. Ale czy tego samego nie robi dziś TOTALNA, wkurwiająca nas coraz bardziej, opozycja? Jak śmie były komuch z władz PZPR, dziś świętszy niż papież, Marcin Święcicki , który bez mrugnięcia okiem w dyskusji z Markiem Jakubiakiem pieprzył, że Polacy też mordowali Żydów, ale nie zakładali obozów śmierci. Co za kutas, który dla korzyści politycznych atakuje nas, Polaków. Czy oni nie mają świadomości, że podchwytują to media międzynarodowe i to jego będą cytować, a nie premiera Mateusza Morawieckiego?

Swoją drogą to sam premier Morawiecki osobiście zaangażował się w kampanię informacyjną o niemieckich obozach śmierci. To chyba obrał sobie za punkt honoru, i dobrze. Dziś procentuje wychowanie przez ojca Kornela w duchu patriotycznym i przeszłość, która choć trudna, wyryła w sercu ogromnego orła i barwy biało-czerwone. Dziękujemy!

USA na pewno zażenowane są walką dwóch strategicznych partnerów i chcą ten spór zażegnać. Oczywiście dziś stoją i będą stać po stronie Izraela, ale to na razie grożenie palcem bez konsekwencji. Polityka to też interesy i Polska, jako płatnik netto za modernizację armii, jest zbyt cenna by z nią prowadzić wojenkę. Zwłaszcza, że po kampanii wyborczej sam Netanjahu przeprosi nas za wszystko, o ile wciąż będzie tworzył rząd po wyborach.

A totalsi z Nowośmiesznej i Platformy Obciachu? Ich czas już się skończył w 2015 roku i w 2019 roku na pewno nie wejdą już do Sejmu. Chyba, że znów zmienią szyld i znajdą jakiegoś króliczka w kapeluszu, pełnym śmieci 🙂

Jeden komentarz do “Dwie Polski, dwie narracje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *