Zdaliśmy egzamin

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą Instytutu Pamięci Narodowej i walki o prawdę historyczną i skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Z punktu widzenia polskiej racji stanu to decyzja najlepsza z możliwych. Dlaczego? Pokaże prawdziwe intencje krytykujących ten akt prawny i dowiemy się, kto i co chciał na tej sprawie ugrać. A są to przede wszystkim Izrael, następnie totalna opozycja a na końcu Ukraina. Musimy rzetelnie ocenić każdy sygnał z zagranicy, każdy artykuł prasowy i wypowiedzi polityków, w tym także na naszym podwórku: media Lisa, Waltera czy Michnika.

W tym miejscu opisałem konsekwencje ataku na Polskę i korzyści, jakie mogą atakujący nasz kraj uzyskać. Kwestia, co w najbliższym czasie się stanie. Polityka historyczna Polski była zaniedbana od początku transformacji, czyli od 1989 roku. Byliśmy krajem, który tylko uznawał swoje winy, nie dopominając się prawdy i zadośćuczynienia. To my, obywatele polscy, w okresie 1939-1945 doznaliśmy najwięcej krzywd. To my próbowaliśmy poinformować opinię światową o okrucieństwie Niemców z SS, Wermachtu czy Gestapo (raporty Karskiego czy Pileckiego). Zdaliśmy egzamin jako naród i zawsze go zdawaliśmy. Od pierwszego rozbioru Polski, poprzez powstania po walkę z komunizmem. Mamy ciężką historię ale piękną historię, bez okresów, za które musimy się wstydzić. I być może to właśnie za to jesteśmy dziś atakowani, bo fakty przemawiają za nami niezbicie. Jak będzie dalej, dowiemy się w najbliższej przyszłości. Kochajmy nasz kraj i zróbmy to dla przyszłych pokoleń! Zapraszam do udziału w dyskusji tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *